درب های اتوماتیک

امروزه امنیت به یک نیاز اساسی در هر جامعه تبدیل شده و با توجه به جهانی که در آن قرار داریم می دانیم که چقدر حفاظت از اموال دشوار می باشد .  یکی از مهمترین بخش های حفاظتی، در های ورودی و جایی برای پارکینگ و وسائلی که نمی توان داخل منزل آورد و پنجره ها که دروازه های ورودی به هر خانه یا محیط اداری هستند می باشند . بله همین دربها که در هر مکانی به عنوان ورودی آن مکان شناخته می‌شوند در موارد امنیتی هر ساختمان نقش بسزایی را ایفا می‌کنند و دارای انواع مختلفی هستند . در جالت بسیار کلی می توانیم به دربهای سنتی و دربهای اتوماتیک تقسیم بندی کنیم .

 

قیمت مناسب در های پارکینگی و اتوماتیک با

شماره تماس :02155751752

همراه: 09127058793

 

درهای اتوماتیک

 

درب اتوماتیک چیست؟

درب اتوماتیک یک اصطلاح در دنیای مدرن است و به دربهایی نامیده می شود که با استفاده از حسگرهای حرکتی حرفه ای یا ریموت های کنترل، با شیوه ای مدرن باز و بسته می شوند.یعنی به گونه ای با کنترل از راه دور به درستی می توان از امتیازهایی که آنها به ما می دهند استفاده کنیم.

اکنون باید بگوییم که همانطور که می دانید در های اتوماتیک در جهت های مختلفی حرکت می کنندو باز و بسته می شوند .  در اتوماتیک در مدل های متنوعی به کار برده می شود و با متریال های گوناگونی که معمولا برای ساخت این نوع درها به کار می رود، بسیار تنوع باور نشدنی دارد .ما در ایمن گسنر پارس گستردگی در انواع این درب ها را به نمایش گذارده و در کنارتان هستیم، به هر حال بسته به اینکه از چه تکنولوژی برای تولید درب اتوماتیک استفاده می شود، یک نوع خاص از درب تولید می گردد . انواع درب های اتوماتیک عبارت اند از :

 1. درب های کشویی اتوماتیک
 2. درب اتوماتیک چرخشی                                                                                                     www.imendoors.com
 3. درب اتوماتیک تا شو

 

البته از دیدگاه نوع خدمات آن را به دو گروه زیر نیز می توان تقسیم بندی کرد :

 • درب اتوماتیک پارکنیگی
 • درب اتوماتیک شیشه‌ای

درب های اتوماتیک

 

درهای اتوماتیک کشویی یک انتهاب هوشمندانه

درب اتوماتیک کشویی که جزو رایج‌ ترین نوع درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای می‌باشد و عملکرد ساده و نصب و کاربری آسان،  امتیاز اصلی آن هاست و در مکان‌های پرتردد مانند بانک ها و ساختمان های تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرند و میتوانند حجم بالایی از ترافیک رفت و آمد را به راحتی پشتیبانی کند و به ‌صورت کشویی باز و بسته می‌شوند. بله درهای کشویی اتوماتیک ترافیک دو طرفه موثری را ایجاد می کنند و این ویژگی ، معروف به “Breakout” یا “Breakaway” ، آنها را واجد شرایط می کند تا در مکانهایی که به قابلیت خروج اضطراری نیاز دارند ، استفاده شوند. درب های کشویی در تنظیمات مختلفی ارائه می شوند ، از جمله تقسیم بندی سنتی ، مدل های تک کشویی و تلسکوپی. این درب ها به مقدار کافی اتاق کشویی نیاز دارند که درب بتواند در آن حرکت کند. درهای کشویی باید همیشه شامل سنسورهای مناسب یا تشک های کنترل و تابلوهای ایمنی باشند.

 

 

شماره تماس :02155751752

همراه: 09127058793

 

درب اتوماتیک چرخشی

 

درب اتوماتیک چرخشی از پیچیده ترین ولی زیباترین گونه های درب اتوماتیک محسوب می شود و مورد استفاده آنها برای مکان هایی است که عرض لازم را برای نصب درب های بزرگ ندارند به گونه ای که از دو درب استفاده می شود. یک در به سمت داخل و در دیگر به سمت بیرون می چرخد. این درب ها با ساختار خمیده ای که دارند فضای عبور و مرور نسبتا بزرگی را فراهم می کنند . درب اتوماتیک شیشه ای گردان که به نام درب اتوماتیک شیشه ای چرخان یا همان چرخشی  با شعار «همیشه باز-همیشه بسته» نقش موثری در کاهش هدر رفت انرژی ایفا می کند. درب اتوماتیک شیشه ای چرخان برای مکان هایی که اختلاف دمای داخل و خارج زیاد است بسیار کارآمد و مفید هستند.

درب های اتوماتیک

اپراتور این درب ها به صورتی اند که قابل نصب بر روی هر درب اتوماتیک دیگری هستند و درصورت تعویض یک درب اتوماتیک اسلایدر با درب اتوماتیک چرخشی نیازی به تغییر اپراتور درب اتوماتیک نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که حرکت کشویی و چرخشی در این درب ها به طور همزمان انجام نمی شود بلکه در ابتدا حرکت کشویی و سپس حرکت چرخشی را خواهیم داشت. دو نوع سنسور برای چرخش خودکار درب ها وجود دارد ، سوئیچ سقف و پایه درب. هر یک از آنها دارای ویژگی های مختلفی هستند و اندازه ها و عملکردهای مختلف را قادر می سازند. درب های چرخشی همیشه باید شامل ریل های راهنما ، سنسورها یا تشک های کنترل و علائم ایمنی باشند. به دلیل پیچیدگی های این سبک از طراحی درب اتوماتیک استفاده از آن در اماکن شلوغ توصیه نمی شود و مورد استفاده آن موارد خاص تر و لوکس تری می باشد که تردد استاندارد و یا نسبتا کمی دارند.

 

کاربرد های درب اتوماتیک چرخشی :

ورودی اتاق کنفرانس و یا اتاق مدیران

ورودی جواهر فروشی و صرافی ها

ورودی شرکت های تجاری

ورودی اتاق سرور و دیتا سنتر

بخش هایی از شرکت که نیاز به کنترل و محدودیت تردد دارند

 

درب اتوماتیک تاشو:

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو در حقیقت ساختاری مشابه درب اتوماتیک لولایی دارد، با این تفاوت که طبق تصویر نمایش داده شده گویی هر لنگه آن به دو قسمت تقسیم شده و دو لنگه توسط لولا به یکدیگر متصل شده اند.

درب اتوماتیک تاشو

درب های تاشو اتوماتیک دارای دو یا چند صفحه جداگانه هستند. پنل اول نوسان می یابد و پنل دوم به صورت یک راهنما می لغزد ، و باعث می شود تا در هنگام چرخش هر دو صفحه به شکل “V” ، که برابر هستند، بلغزاند. درب اتوماتیک تاشو ممکن است شامل یک درب منفرد تاشو باشد که به داخل یا خارج چرخانده می شود یا یک جفت درب که به طور همزمان داخل یا خارج می شوند. مشابه درب های تاب دار ، درب های تاشو همیشه باید شامل ریل های راهنما ، سنسورها یا تشک های کنترل و علائم ایمنی باشند. درب اتوماتیک تاشو را می توان به گونه ای طراحی نمود که فقط به یک جهت باز شود، برای مکانهایی با تردد بالا و نامحدود مناسب بوده و در عین حال دارای حرکتی بسیار نرم ، روان و بی صدا می باشد. ضمنا سیستم امنیتی هوشمند  انواع درب اتوماتیک تاشو از برخورد احتمالی با هرگونه مانعی جلوگیری می کند و به محض تشخیص مانع، فرمان توقف درب، توسط کنترلر صادر می گردد.

نوع درب

نوع درب مهم نیست ، سیستم درب اتوماتیک باید به گونه ای طراحی شود که ترافیک با دید کامل به درب نزدیک شود و کاربران مستقیماً به سمت درب بروند. عابران پیاده باید دید بسیار خوبی از در و علامت گذاری آن داشته باشند و باید بتوانند جهت حرکت در را به وضوح مشاهده کنند. از قرار دادن ماشین های فروش ، ظروف زباله ، تلفن های پرداختی یا هر چیز دیگری که امکان جلب توجه کاربران در فاصله چهار فوت از درب متحرک را دارد ، خودداری کنید.

 

سه عملکرد فنی

درب اتوماتیک بر اساس عملکرد های فنی شامل سه مورد بنیادین می باشد،  مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی. در عملکرد حالت مکانیکی، درب اتوماتیک توسط چرخ دنده و گیربکس به حرکت در می آید؛ درب اتوماتیک هیدرولیکی بر اساس تغییرات فشار سیالات و روغن عمل می کند و در مورد درب اتوماتیک پنوماتیک، فشار گازی، تعیین کننده حرکت درب می باشد. با توجه به نوع کاربری که در یک مکان بخصوص وجود دارد، از یکی از انواع درب های اتوماتیک فوق با فناوری نامبرده، استفاده می شود.

قسمت های مختلف درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. نصب این نوع درب ها باید حتماً توسط افراد ماهر انجام شود. هر یک از قطعات الکترونیکی باید در محل مخصوص به خود قرار گیرند. به طور کلی اجزای اصلی درب های اتوماتیک عبارتند از:

 •  موتور الکتریکی
 •  برد الکترونیکی
 •  ریموت
 •  حسگرها – چشمی ها
 •  تجهیزات امنیتی
 •  چرخ دنده و گیربکس
 •  فلاشر
 •  قفل برقی و مکانیکی درب اتوماتیک

انتخاب و نصب هر یک از تجهیزات بالا بر روی یک درب اتوماتیک، به نوع و مدل درب بستگی دارد. درب اتوماتیک کشویی، دو لنگه، درب سکشنال، لولایی، زیر سقفی، صنعتی، گَردان، مثلثی و درب اتوکاتیک شیشه ای از مدل های متنوع و پرکاربرد درب های اتوماتیک هستند.

TOP });